JavaScript seems to be disabled in your browser. You must have JavaScript enabled in your browser to utilize the functionality of this website.
KENT auto- ja teollisuusalan huoltotuotteet on kehitetty vastaamaan tämän päivän huolto- ja korjausalan haasteisiin. KENT-tuotteita kehitetään jatkuvasti entistä laadukkaammiksi, turvallisemmiksi ja ympäristöystävällisemmiksi. KENT-tuotteita on testattu puolueettomissa tutkimuslaitoksissa kuten TNO ja TÜV. Näin pystymme tarjoamaan asiakkaillemme aina uusimman tekniikan mukaisia laatutuotteita. Jasper Oy edustaa yksinoikeudella KENT-tuotteita Suomessa.
Täyttää standardin: SFS-EN 751-1Metallisten kierreliitosten tiivistysmateriaalit, jotka ovat kosketuksissa kaasuryhmien 1, 2 ja 3 sekä kuuman veden kanssa. Osa 1: Anaerobiset saumausaineet
Näitä saumausaineita käytetään kohteissa, jotka joutuvat kosketuksiin 1. kaasuryhmän kaasujen (kaupunkikaasu), 2. kaasuryhmän kaasujen (maakaasu) ja 3. kaasuryhmän kaasujen kanssa (pois lukien nestemäinen nestekaasu) ja lämmitysjärjestelmissä olevan kuuman veden kanssa taulukon 1 mukaisesti.
Back to top